Wiadomości

Najszybciej rozwijający się europejski dyskont wkracza do Polski

Wtorek, 17 października 2017
ACTION, międzynarodowa sieć nieżywnościowych dyskontów, 12 października otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce. Holenderskie dyskonty zaskakują swoich klientów szerokim, stale zmieniającym się asortymentem i niskimi cenami już w siedmiu europejskich krajach. W galerii handlowej Park Leszno powstał jeden z sześciu sklepów zaplanowanych w Polsce. Co znajdziemy na półkach ACTION?
Od 12 października 2017 r. Polska będzie miała nowego gracza na rynku detalicznym. ACTION powstał w Holandii w 1993 r. i obecnie z sukcesem działa nie tylko tam, ale i w Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii i Francji. W tym miesiącu otworzy swój tysięczny sklep w Europie.
 
Leszno zostało wybrane jako pierwsza lokalizacja, w której ACTION zaskoczy swoich nowych klientów w Polsce. W uroczystościach, wziął udział m.in. Dyrektor Generalny ACTION – Sander van der Laan oraz Zastępca Prezydenta Miasta – Adam Mytych, który przecinając wstęgę oficjalnie otworzył sklep dla mieszkańców. Leszno jest dla nas idealnym punktem startowym do wejścia na polski rynek. Sklep mieści się w świetnym, zróżnicowanym środowisku handlowym, oferuje nowoczesną atmosferę i wiele miejsc parkingowych dla naszych klientów. Jest również blisko Niemiec, gdzie udało nam się z sukcesem wprowadzić markę ACTION, wyjaśnia Sander van der Laan, CEO ACTION. Sklep zatrudnia około 25 osób i będzie czynny codziennie od 9:00 do 21:30.  
 
Oprócz Leszna w najbliższych miesiącach zostaną otwarte również sklepy w Głogowie, Legnicy, Wałbrzychu, Świdnicy i Lubaniu. Wszystkie procesy są realizowane przez polskich pracowników i polską kadrę zarządzającą, w ścisłej współpracy z centralą w Zwaagdijk. Do tej pory, do wprowadzenia marki na polski rynek, ACTION zatrudniło około 50 osób, z czego 30 było intensywnie szkolonych przez kilka tygodni w sklepach w Holandii. Polska jest naprawdę ekscytującym krajem do rozpoczęcia działalności biznesowej. Infrastruktura jest tu bardzo dobrze rozwinięta, gospodarka rozwija się dynamicznie, a ze względu na gęstość zaludnienia i rynek detaliczny – potencjał jest duży. Jesteśmy przekonani, że nasza koncepcja pasuje do polskich klientów, a Polacy przyjmą ją z entuzjazmem – dodaje Sander van der Laan.
 
Do tej pory ACTION okazywało się sukcesem we wszystkich krajach, gdzie otworzyło swoje podwoje. W ostatnich latach ACTION rosło o 30% rocznie, a sprzedaż w 2016 r. wyniosła 2,7 mld EUR. Co ciekawe, każdego tygodnia sklepy ACTION w Europie odwiedza ponad 6 milionach klientów. W Action zaskakujemy różnorodnością jakościowych produktów i niskimi cenami. Na naszych półkach znajdują się ponad 6000 artykułów, z czego dwie trzecie stale się zmienia. Ponadto, w każdym tygodniu pojawia się 150 zupełnie nowych produktów. Asortyment obejmuje 13 grup artykułów, w tym kosmetyki, napoje i przekąski, zabawki, tekstylia, wyroby szklane, porcelanę i ceramikę, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły biurowe, artykuły dekoracyjne i DIY –  wyjaśnia Sander van der Laan.  
 
 
O Action
 
Firma ACTION jest jednym z najszybciej rozwijających się europejskich dyskontów niespożywczych, który może pochwalić się niemal 1000 sklepów i ponad 38 tys. pracowników w 6 krajach (Holandia, Belgia, Luksemburg, Niemcy, Francja, Austria). Siedziba ACTION mieści się w Zwaagdijk-Oost w Holandii. ACTION aż trzy razy z rzędu został nagrodzony tytułem Europejskiego Detalisty Roku (2014, 2015, 2016). Od października do grudnia 2017 r. ACTION otworzy swoje pierwsze sklepy w Polsce: w Lesznie, Legnicy, Głogowie, Wałbrzychu, Lubaniu i Świdnicy. Obecnie ACTION Polska zatrudnia około 50 osób. Sieć ACTION działa w oparciu o konkurencyjną cenę i zróżnicowanie w zakresie wprowadzanych ofert promocyjnych, proponując swoim klientom jakościowe produkty codziennego użytku w przystępnych cenach. Na półkach ACTION znajduje się ponad 6000 różnych artykułów, a oferta jest co tydzień uzupełniana o co najmniej 150 nowych produków. Wśród nich znajdują się artykuły gospodarstwa domowego, artykuły biurowe, kosmetyki, napoje i przekąski, zabawki, tekstylia, wyroby szklane, porcelana i ceramika, artykuły dekoracyjne i DIY.tagi: ACTION, europejski dyskont, międzynarodowa sieć dyskontów,