Wiadomości

Piąte międzynarodowe targi nowoczesnego rolnictwa AGRO w Chengdu

Środa, 17 maja 2017
Piąta edycja międzynarodowych targów nowoczesnego rolnictwa miejskiego, zwanych także targami AGRO w Chengdu, odbędzie się w Chengdu w Chinach w dniach 30 czerwca do 3 lipca 2017 r. Targi są wydarzeniem kompleksowo obejmującym zakres produktów i rozwiązań technologicznych w rolnictwie w zachodnich Chinach.
Rolą targów jest utworzenie platformy wymiany handlowej zarówno dla przedsiębiorstw krajowych, jak i zagranicznych specjalizujących się w rolnictwie w celu umożliwienia im zwiększenia rozpoznawalności marki, poszerzenia zasięgu rynkowego oraz promocji transgranicznej współpracy handlowej.

Chengdu jest ważnym miastem w obrębie chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi, które przyciągnęło znaczne inwestycje ze strony chińskiego rządu. Ustanowienie trasy kolejowej łączącej Chiny z Europą przyczyniło się do rozwoju gospodarczego Chengdu i ciągle skutkuje wyższymi poziomami współpracy międzynarodowej, której zakres obejmuje także rolnictwo.

Każdego roku organizacje rolnicze, stowarzyszenia biznesowe oraz przedstawiciele przedsiębiorstw z ponad 10 krajów i regionów spotykają się na targach AGRO w Chengdu w celu prowadzenia wymian handlowych. Konsul Generalny Izraela w Chengdu, Amir Laty, po uczestnictwie w 4. edycji targów AGRO w Chengdu podzielił się bardzo pozytywnymi komentarzami na temat wydarzenia i stwierdził, że Chengdu ma duży potencjał w zakresie podjęcia współpracy z wieloma krajami, w tym z Izraelem.

Tegoroczna, 5. edycja targów AGRO w Chengdu obejmie powierzchnię wystawową 55 000 m2, na której 1300 wystawców będzie prezentować produkty i rozwiązania technologiczne w całym łańcuchu dostaw w rolnictwie, od nowoczesnych technologii rolniczych, przez specjalistyczne produkty rolnicze, materiały wykorzystywane w rolnictwie, maszyny rolnicze, opakowania i produkty wykorzystywane w chłodniach transportowych, aż po nowoczesne, wyczerpujące usługi rolnicze i nie tylko. Warto wspomnieć także, że nowym elementem targów jest w tym roku pawilon współpracy przeznaczony na cele Inicjatywy Pasa i Drogi, który skupia się na prezentowaniu produktów rolniczych, urządzeń technicznych i projektów współpracy zrealizowanych przez różne kraje i miasta biorące udział w inicjatywie.

Przedsiębiorstwa z 11 krajów, włączywszy Rosję, Izrael, Francję, Malezję, Australię, Hiszpanię, Singapur, Japonię, Tajlandię i Nepal potwierdziły swój udział w targach; więcej krajów ma jeszcze zdeklarować swoje uczestnictwo. Organizatorzy 5. edycji targów AGRO w Chengdu zapraszają wszystkie organizacje przemysłowe, stowarzyszenia biznesowe i korporacje do udziału w targach w celu wspólnego odkrywania perspektyw rozwoju w zachodnich Chinach. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z panią Zhao z Chengdu New East Exhibition Co.,Ltd. (organizatora targów) pod numerem +86-028 86280019/ +86-18215577029 lub wysyłając wiadomość na adres: 261032945@qq.com.źródło: PAP


tagi: AGRO, międzynarodowe targi, rolnictwo,