Nowości

Bezglutenowe Paluszki rybne firmy PESCANOVA - koniec z wyrzeczeniami

Piątek, 21 kwietnia 2017
Od kilku lat dieta bezglutenowa jest absolutnym hitem na całym świecie. Wcześniej stosowały się do niej tylko osoby, które nie tolerowały lub były uczulone na produkty, takie jak pszenica, żyto czy jęczmień. Obecnie chętnie przechodzą na taki sposób odżywiania także ci, którzy chcą wykluczyć gluten ze swojej diety. Przyrządzenie posiłków ze składników wolnych od tych białek roślinnych nie jest łatwe. Z myślą o osobach na diecie bezglutenowej firma PESCANOVA stworzyła linię produktów, które nie wykluczają nas z jedzenia ulubionych owoców morza i dań rybnych. Od nie-dawna dostępne są już znane z dzieciństwa i uwielbiane przez najmłodszych paluszki rybne, tym razem w wersji bezglutenowej.
Morszczuk w smacznej odsłonie

W nowych bezglutenowych paluszkach rybnych PESCANOVA głównym składnikiem jest morszczuk capensis - znany u nas jako przylądkowy - bądź morszczuk kapski – najszlachetniejsza odmiana tej ryby. Jego mięso jest białe, kruche i delikatne, a co ważniejsze – chude i zdrowe. Morszczuk zawie-ra dużo dobrze przyswajalnego białka, nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest tak-że smacznym źródłem składników mineralnych, kwasów tłuszczowych Omega 3 i witamin w zdro-wej diecie.

Po morszczuka powinniśmy sięgać szczególnie wtedy, gdy zmagamy się z chorobami serca, układu nerwowego lub chcemy zadbać o lepszą kondycję fizyczną. Jako bogate źródło żelaza ta ryba po-może nam obniżyć poziom cholesterolu we krwi i wesprze nas w zdrowym odchudzaniu. Wprowa-dzenie morszczuka do naszej diety może nam pomóc utrzymać prawidłową pracę metabolizmu oraz wzmocnić odporność. Ten rodzaj ryby jako element domowych posiłków skutecznie zapobie-gnie powstawaniu problemów zdrowotnych w życiu całej naszej rodziny.

Zdrowe rozwiązanie

Osoby cierpiące na celiakie, nietolerujące glutenu, jak i również świadomie odrzucające ten skład-nik w diecie mogą w końcu ze spokojem rozkoszować się smakiem ulubionych paluszków rybnych. Jeśli uważamy, że rezygnacja z makaronu, słodyczy i pieczywa wyeliminuje na dobre gluten z na-szego życia, to czeka nas spore rozczarowanie. Dieta chorych na celiakie jest bardzo rygorystyczna, a jej wprowadzenie wymaga często zaangażowania i wyrzeczeń całej rodziny, dlatego bezgluteno-we paluszki rybne PESCANOVA to przede wszystkim doskonała propozycja na szybki obiad z bliski-mi, który z pewnością sprosta oczekiwaniom każdej osoby zasiadającej przy stole.

Do tej pory panierowane posiłki mogły sprawiać osobom z celiakią największy problem - bowiem zarówno bułka tarta, jak i różnego rodzaju otręby czy mąki nie mogły gościć w ich kuchni. Głównym składnikiem panierki bezglutenowych paluszków rybnych PESCANOVA są mąka ryżowa i kukury-dziana. Dzięki temu przyrządzony posiłek nie będzie szkodliwy dla chorych na celiakie, a rezygnują-cym z glutenu ułatwi życie w zgodzie z prowadzoną dietą.

Smakowita odmiana od rutyny

Wymieniając zalety z wprowadzenia do swojego menu produktów rybnych, nie możemy zapo-mnieć o smaku. Artykuły bezglutenowe są często kojarzone jako mdłe, „kartonowe”, bez wyrazu. Paluszki z morszczuka firmy PESCANOVA zrywają z tym stereotypem. Dzięki wyrazistemu smakowi morszczuka, paluszki będą świetnym urozmaiceniem domowych obiadów oraz doskonałą przeką-ską na wszelkie okazje i spotkania z bliskimi. Można je podawać w wielu odmianach – z dipami, w towarzystwie frytek, ziemniaków czy jako dodatek do sałatki i czosnkowych grzanek. Ich najważ-niejszą zaletą jest jednak błyskawiczny czas przygotowania. Usmażone do momentu uzyskania zło-cistego koloru będą soczyste i chrupiące, a przygotowane w piekarniku bardziej delikatne, lekkie i kruche. Bezglutenowe paluszki firmy PESCANOVA to zdrowa i smaczna propozycja, która zadowoli nawet największego niejadka.


tagi: PESCANOVA, bezglutenowe paluszki rybne ,