Oprogramowanie

Nowy Microsoft SQL Server 2016 w ofercie Insertu

Czwartek, 22 grudnia 2016
Microsoft SQL Server to innowacyjna platforma do zarządzania bazą danych, która zapewnia najwyższe bezpieczeństwo zasobów informacyjnych. Jest wygodna w pracy, a koszty zarządzania danymi są niskie. Dzięki niezwykle wydajnej technologii „in-memory” wersja 2016 umożliwia szybszy dostęp do analiz. Odbywa się to za pomocą znajomych narzędzi analitycznych i gotowych rozwiązań Big Data.
Programy linii InsERT nexo i GT współpracują z Microsoft SQL Server 2016. Dzięki temu użytkownicy mogą samodzielnie rozwijać swoją infrastrukturę, a także dodatki do naszych programów i własne rozwiązania z użyciem wszystkich nowości.

Najważniejsze funkcje i możliwości SQL Server 2016:


Analityka operacyjna w czasie rzeczywistym

Technologia przetwarzania w pamięci „in-memory” pozwala nawet 30-krotnie przyspieszyć wykonywanie transakcji oraz analizować operacje w czasie rzeczywistym. Dodatkowo dane są ustawicznie szyfrowane, dzięki czemu są chronione w trakcie przechowywania i przesyłania. Można tworzyć nowe scenariusze, takie jak wykrywanie oszustw w czasie rzeczywistym, skalowanie działalności dzięki większej – nawet 30 razy – szybkości przetwarzania transakcji oraz skrócenie czasu wykonywania zapytań z minut do sekund.

Długi czas pracy i przywracanie po awarii

Zapewnia dłuższy czas nieprzerwanego działania, który ma krytyczne znaczenie dla działalności firmy. Daje możliwość szybkiego przełączania do trybu failover i łatwej konfiguracji. Ulepszona funkcja AlwaysOn pozwala równoważyć obciążenie pomocniczych baz danych z możliwością odczytu.

Zabezpieczenia i zgodność z przepisami

Podczas przechowywania i przesyłania dane są bezpieczne, bo chroni je program oparty o innowacyjne, wielopoziomowe zapieczenia. Dodano technologię Zawsze zaszyfrowane i zabezpieczenia na poziomie wiersz, a także dynamicznie maskowanie danych i funkcję inspekcji.

Wysoka wydajność i dobra cena

Jest stworzony do obsługi najbardziej wymagających aplikacji. Potwierdzają to testy TPC-E, TPC-H i testy porównawcze, badające wydajność programów, w których SQL Server niezmiennie wypada najlepiej. Daje możliwość skalowania do 640 procesorów logicznych. Gdy jest używany wraz z systemem Windows Server 2016, ilość adresowalnej pamięci osiąga 12 TB.

Hurtownie danych o najwyższych możliwościach

Obsługuje małe składnice i duże hurtownie danych o rozmiarach liczonych w terabajtach lub petabajtach. Jednocześnie, dzięki udoskonalonym mechanizmom kompresji danych, potrzebuje mniej pamięci masowej. Ma możliwość integracji ze źródłami danych nierelacyjnych, takimi jak platforma Hadoop, przy użyciu skalowalnej w poziomie architektury Massive Parallel Processing (MPP).

Łatwe w obsłudze narzędzie analityczne

Użycie SQL Server Analysis Services daje możliwość tworzenia rozwiązań analitycznych, z których może korzystać każdy użytkownik w firmie. Narzędzie łączy zasoby danych istniejące w przedsiębiorstwie, dane zewnętrzne i nieustrukturyzowane informacje ze zbiorów Big Data. Tryb DirectQuery umożliwia szybki dostęp do danych bez konieczności przechowywania ich w usługach Analysis Services.

Mobilne analizy

Z wyników prowadzonych analiz biznesowych mogą korzystać wszyscy użytkownicy – w najwygodniejszy dla nich sposób, m.in. na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Zaawansowana analityka w bazie danych

Korzystając z SQL Server R Services można tworzyć inteligentne aplikacje. Używając przetwarzania wielowątkowego oraz masywnego przetwarzania równoległego, uzyskasz wyniki analiz szybciej niż w przypadku użycia tylko języka R w wersji „open source”.

Spójne działanie – lokalnie i w chmurze

Ta pierwsza na świecie baza danych stworzona w chmurze oferuje taki sam interfejs i funkcje we wdrożeniach lokalnych i chmurowych. Dzięki temu możliwe jest tworzenie i wdrażanie rozwiązań hybrydowych, które służą do zarządzania zasobami do obsługi danych. Program daje też możliwość uruchamiania aplikacji na maszynach wirtualnych Azure lub używania Bazy danych SQL Azure.

Dowiedz się więcej!

ZASADY LICENCJONOWANIA

W wersji Runtime dostępna jest edycja Standard – wyłącznie w trybie licencjonowania „serwer + stanowisko klienckie”. Wersja Runtime może być zakupiona i użytkowana wyłącznie z systemem InsERT, przy czym pierwsze zamówienie w modelu Serwer + CAL musi obejmować co najmniej 3 stanowiska klienckie.

Wersja Full Use nie posiada ograniczeń wersji Runtime i może być używana z dowolnym programem.źródło: insert.com.pl


tagi: Insert, Microsoft SQL Server 2016,