Personalia

Przemysław Danowski nowym prezesem ZPC Otmuchów

Piątek, 25 listopada 2016
Rada nadzorcza ZPC Otmuchów powołała Przemysława Danowskiego na stanowisko prezesa zarządu - informuje spółka w komunikacie.
"Zgodnie z decyzją rady nadzorczej, mandat pana Przemysława Danowskiego jako prezesa zarządu spółki wygasa równocześnie z wygaśnięciem mandatu pozostałych członków zarządu" - podano w komunikacie.

Przemysław Danowski jest magistrem ekonomii, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Posiada również tytuł CFA. Od 2015 r. jest członkiem zarządu Warsaw Equity Group (WEG), wcześniej - w latach 2009-2015 - był kolejno menedżerem i dyrektorem inwestycyjnym w WEG. W latach 2006-2009 był analitykiem Trigon Group. Przemysław Danowski jest także obecnie m.in. przewodniczącym rady nadzorczych spółek Artifex Mundi oraz Vigo System.

29 września 2016 r. Mariusz Popek złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu ZPC Otmuchów ze skutkiem na dzień 30 września 2016 roku. W tym samym dniu rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ze skutkiem na 30 września złożył Bartłomiej Bień. Wówczas rada nadzorcza powołała - z dniem 1 października br. - Bogusława Szladewskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki oraz delegowała również z dniem 1 października Przemysława Danowskiego, pełniącego funkcję przewodniczącego rady nadzorczej ZPC Otmuchów, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu do czasu powołania nowego prezesa, jednak nie dłużej niż na okres trzech miesięcy tj. do 31 grudnia 2016 r. W związku z delegowaniem Danowskiego do pełnienia funkcji prezesa zarządu, rada nadzorcza odwołała go z funkcji przewodniczącego rady, a funkcję tę powierzyła Jackowi Giedrojć. Z kolei 24 listopada 2016 Przemysław Danowski złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej spółki.źródło: PAP / bankier.pl

tagi: Przemysław Danowski, ZPC Otmuchów,