Oprogramowanie

Sage e-Audytor Turbiną Polskiej Gospodarki

Czwartek, 06 października 2016
Innowacyjna platforma od firmy Sage wyróżniona przez dziennikarzy Gazety Finansowej.
Polskie firmy prześcigają się w dostosowywaniu swoich produktów do potrzeb sektora MSP. Redakcja Gazety Finansowej przygotowała zestawienie najlepszych produktów dla tego wymagającego sektora. Z ogromu nadesłanych zgłoszeń i ankiet kolegium redakcyjne wyróżniło firmy w 10 branżach: bank, faktoring, ubezpieczenia, windykacja, leasing, opieka medyczna, oprogramowanie, karta paliwowa, transport i flota. W każdej z nich wyłoniono po trzy szczególnie wyróżniające się produkty.

W kategorii „oprogramowanie” wyróżnienie otrzymała platforma Sage e-Audytor, służąca do weryfikacji plików JPK.

Wielokrotnie nagradzany i doceniany przez przedsiębiorców Sage e-Audytor to pierwsze i dotychczas jedyne na polskim rynku rozwiązanie umożliwiające odczytywanie i weryfikowanie poprawności merytorycznej danych zawartych w Jednolitym Pliku Kontrolnym  przed dostarczeniem go do urzędu skarbowego. Wbudowany moduł graficznej prezentacji danych ułatwia ponadto kontrolowanie bieżącej sytuacji finansowo-handlowej firmy na podstawie informacji zaciągniętych z JPK.

Sage e-Audytor jest odpowiedzią firmy na zmiany w obszarze finansowo-księgowym, którym od stycznia 2017 roku będą musieli stawić czoło również mali i średni przedsiębiorcy. Platforma jest odpowiedzią na to wyzwanie i stanowi pomocne narzędzie dla firm sektora MSP w przystosowaniu się do nowych wymagań prawnych. Dowodem jest fakt, że z 5770 podmiotów, które złożyły do urzędów skarbowych pliki JPK w pierwszym wymaganym okresie, aż 3000 plików zostało sprawdzonych na platformie Sage e-Audytor. Obecnie na platformie zarejestrowanych jest ponad 1000 użytkowników.tagi: Sage e-Audytor, wyróżnienie, oprogramowanie, weryfikacja plików JPK, Gazeta Finansowa,